Tekniikan alan rekrymessut Riihimäellä ke 25.1.2023 klo 10 – 13
HAMKin Riihimäen kampuksen ala-aulassa järjestetään tekniikan alan rekrymessut ke 25.1.2023 klo 10.00–13.00.
Rekrymessuilla yritykset voivat ständeillä esitellä toimintaansa sekä kesätyö-, harjoittelu-, opinnäytetyö- ja työpaikkoja. Rekrymessut ovat hyvä tilaisuus tutustua Riihimäen insinööriopiskelijoihin ja HAMKin henkilökuntaan sekä tietysti myös verkostoitua toisten yritysten kanssa.
HAMKin Riihimäen kampuksella opiskelee yhteensä lähes 1 500 insinööriopiskelijaa seuraavilla aloilla:
- konetekniikka (suomen ja englannin kielellä eli mukana myös kansainvälisiä opiskelijoita)
- liikenneala
- tieto- ja viestintätekniikka
Rekrymessuille osallistuu kaikkien vuosikurssien insinööriopiskelijoita ja kutsumme tapahtumaan myös jo valmistuneita alumneja sekä naapurissa sijaitsevan ammatillisen oppilaitoksen Hyrian tekniikan alojen opiskelijoita.
Ilmoittaudu näytteilleasettajaksi tällä ilmoittautumislomakkeella sunnuntaihin 15.1.2023 mennessä.
lmoittautumisen yhteydessä voit varata ständille pöydän ja ilmoittaa mahdollisesta sähkön tarpeesta. Osallistuminen on ilmaista.
Ilmoittautumisen yhteydessä voit myös varata ajan tietoiskun pitämiseen auditoriossa tapahtuman aikana. Tietoiskut pidetään klo 10–11 ja klo 12–13, aikaa käytettävissä 10 min/esitys ja 5 esitystä/tunti. Tietoiskujen paikat varataan ilmoittautumisjärjestyksessä.
Tapahtuma järjestetään HAMKin Riihimäen kampuksen ala-aulassa, osoitteessa Kaartokatu 2, 11100 Riihimäki. Paikan päälle voi tulla klo 8.30 alkaen. Ilmoittautuneille osallistujille lähetetään vielä tarkempaa infoa käytännön asioista messuja edeltävällä viikolla.
Tervetuloa mukaan!
Lisätietoja tapahtumasta:
Konetekniikka / Salla Niittymäki, 040 012 7815
Liikenneala / Johanna Nikkola, 050 574 5171
Tieto- ja viestintätekniikka / Marianne Autero, 050 592 0793
Kansainväliset konetekniikan opiskelijat / Kirsi Liimatainen, 040 092 7181
Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@hamk.fi